Своє бачення сучасних економічних процесів, історичних витоків наших сьогоднішніх економічних проблем та можливих шляхів їхнього вирішення директор Інституту економіки та прогнозування НАН України, академік В.М.Геєць виклав у процесі бесіди з д.е.н., професором О.М.Шаровим, ведучим рубрики економічних бесід "Homo economicus" сайту міжнародного інформаційного агентства «Vector News» 9 листопада 2015 р. Читайте більше у матеріалі: “Академік Валерій Геєць: “Олігархат в економіці: так склалося історично“
Макропрогноз розвитку економіки України у 2019–2020
Пропонуємо ознайомитися із Макропрогнозом розвитку економіки України у 2019–2020 рр., підготовленому Інститутом економіки і прогнозування НАН України для Консенсус-прогнозу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.
[download id="8213" template="Макропрогноз розвитку економіки України у 2019–2020 рр. (вересень 2019 року)"]
[download id="8481"]

Archive for листопада 10, 2015
“Хоча б одне покоління слід покласти для того, щоб сформувати той поведінковий тип, який називається ринковим”
Структурні диспропорції українського експорту товарів до країн ЄС та напрями їх подолання
Аналізу структури зовнішнього попиту країн ЄС-28 та поставок українських товарів у розрізі видів економічної діяльності та за рівнем технологічності, а також основним структурним диспропорціям, особливостям та проблемі динаміки експорту українських товарів до країн ЄС у 2014–2015 рр. присвячена стаття “Структурні диспропорції українського експорту товарів до країн ЄС та напрями їх подолання” к.е.н., старшого наукового співробітника Т.П.Шинкоренко та наукового співробітника О.Г.Білоцерківця (відділ моделювання та прогнозування економічного розвитку Інституту економіки та прогнозування НАН України), яку розміщено на сайті журналу "Економіст" .
Ідентифікація небезпечних дисбалансів в Україні у контексті запозичення досвіду країн ЄС та G20
Технологічну послідовність побудови комплексу моделей вибору індикаторів небезпечних економічних дисбалансів на основі узагальнення експериментального досвіду міжнародних інтеграційних об’єднань (ЄС, G20) запропоновано у статті молодшого наукового співробітника Інституту економіки та прогнозування НАН України Г.Ю.Яценко “Ідентифікація небезпечних дисбалансів в Україні у контексті запозичення досвіду країн ЄС та G20”. Її реалізація на прикладі України дозволила оцінити ймовірність продовження кризових явищ в українській економіці.