САЙТ ПЕРЕБУВАЄ НА РЕКОНСТРУКЦІЇ

Наші видання














Наші проєкти




Посилання




Наші партнери










Archive for вересня, 2015

Коментарі наших співробітників

30 вересня 2015 р. портал «news24.net.ua» (http://news24.net.ua/) у рубриці «Економіка» опублікував коментарі завідувача відділу економічного зростання та структурних змін в економіці Інституту економіки та прогнозування, чл.-кор. НАН України Л.В. Шинкарук щодо перспектив науки та бізнесу у освоєнні в Україні коштів Структурних фондів ЄС («Чи під силу українцям освоєння Структурних фондів ЄС?») Докладніше див. тут

Continue Reading

Сировинний статус не личить державі

Про вплив угоди з ЄС на сільське господарство, про ризики і шанси для нових можливостей аграріїв читайте коментарі співробітників Інституту – «Екологічний регламент вимагає великої роботи» д.е.н., головного наукового співробітника О.Л.Попової та «Аграрії мають ризикнути» д.е.н., зав. відділу форм і методів господарювання в агропродовольчому комплексі О.В.Шубравської і к.е.н., старшого наукового співробітника К.О.Прокопенко, надруковані у газеті «Урядовий кур’єр» від 30 вересня 2015 р.

Continue Reading

Прості процедурні зміни для ефективних бюджетних рішень

Рекомендації про те, як в Україні підвищити відкритість бюджетного процесу та забезпечити ефективність бюджетних рішень, читайте у матеріалі  д.е.н., завідувача відділу державних фінансів Інституту економіки та прогнозування НАН України І.О.Луніної “Прості процедурні зміни для ефективних бюджетних рішень”, надрукованому в газеті “Дзеркало тижня. Україна”, 25 вересня 2015 р.

Continue Reading

Як вийти на ринки ЄС. Актуальні тренди

Співробітники відділу економічного зростання та структурних змін в економіці Інституту економіки та прогнозування (чл.-кор. НАН України Л.В. Шинкарук, д.е.н. І.М. Бобух, к.е.н. І.В. Барановська) взяли участь у зустрічі-дискусії «Вихід на ринки ЄС. Актуальні тренди», яка відбулася 25 вересня 2015 р. за організації фундації Central European Academy Studies and Certification (м. Бидгощ, Польща) у рамках співпраці з ГО «Ліга розвитку науки» (м. Київ, Україна) та за підтримки Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації при КОДА (м. Київ, Україна) і Клубу ділових людей (м. Львів, Україна).

Детальніше див. тут

Continue Reading

Лібералізація валютного регулювання в Україні: ризики та перспективи

24 вересня 2015 р. відділ грошово-кредитних відносин Інституту економіки та прогнозування НАН України за сприяння Громадської організації «Клуб банкірів» провели круглий стіл на тему на тему: «Лібералізація валютного регулювання в Україні: ризики та перспективи», в роботі якого взяли участь провідні науковці Інституту, фінансисти, законодавці, інші вчені-економісти та представники центральних органів виконавчої влади.

DSC_6780+DSC_6712DSC_6857+Гаркавенко В.І. Презентація "Валютне  регулювання в Україні в 2014-2015 рр. та його адекватність політико-економічним обставинам"

Кораблін С.О. Презентація "Валютна лібералізація, курс, перспективи"

  DSC_6726DSC_6682DSC_6698

Continue Reading

Як і чому слід інформувати споживачів про тарифи

Про те, що  практика інформування споживачів стосовно вартісних характеристик товарів/послуг, що виробляються/надаються суб'єктами природних монополій у сфері енергетики та комунальних послуг, у цивілізованих економіках є загальноприйнятою, та про  кроки, які Україні необхідно зробити у цьому напрямі, йдеться у статті д.е.н., провідного наукового співробітника відділу моделювання та прогнозування економічного розвитку Інституту економіки та прогнозування НАН України І.В.Запатріної “Кожен громадянин має право знати і справжню ціну на енергоресурси, і як формуються тарифи”, опублікованій у газеті “Дзеркало тижня. Україна”  18 вересня 2015 р.

Continue Reading

Держдопомога бізнесу: необхідність термінового перегляду за європейськими правилами

Про реформування державної допомоги підприємствам  у руслі європейської практики з метою забезпечення для них рівних конкурентних умов ідеться у статті к.е.н., старшого наукового співробітника відділу державних фінансів Інституту економіки та прогнозування О.О.Буланої “Держдопомога бізнесу: необхідність термінового перегляду за європейськими правилами”, опублікованій у газеті “Дзеркало тижня. Україна” 18 вересня 2015 р.

Continue Reading

Україна повинна прийняти правила гри Європейського Союзу

Ексклюзивне інтерв’ю д.е.н., провідного наукового співробітника відділу форм і методів господарювання в агропродовольчому комплексі  Інституту економіки та прогнозування НАН України Д.Ф. Крисанова журналу «Економіст» 18 вересня 2015 р. про те, що являє собою нормативний простір Європейського Союзу і про яку кінцеву мету у цьому зв’язку йдеться в контексті інтеграції до нього аграрної сфери, читайте тут

Continue Reading

Чи анулює регулятор ліцензії фондових бірж, у капіталі яких є російські акціонери?

Програма розвитку національного сектора до 2020 р. передбачає досить амбітні цілі, зокрема, консолідацію та розвиток біржової інфраструктури фінансового ринку. Втім, щодо біржових майданчиків з українським та російським капіталом мають місце подвійні стандарти, причому не на користь перших. Більше читайте у статті д.е.н., зав. відділу грошово-кредитних відносин Н.М. Шелудько «Відсотки під підозрою», опублікованій 17 вересня 2015 р. у газеті «Урядовий кур'єр».

 

Continue Reading

Україна та Польща спільно писатимуть проекти до структурних фондів ЄС

0316 вересня 2015 р. завідувач відділу економічного зростання та структурних змін в економіці Інституту економіки та прогнозування, чл.-кор. НАН України Л.В. Шинкарук взяла участь у обговоренні питань співпраці України та Польщі щодо написання проектів до структурних фондів ЄС «Управління європейськими проектами в фінансовій перспективі ЄС на 2014-2020 роки» у складі групи представників української бізнес- та наукової спільнот з представниками Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego та Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego (м. Лодзь, Польща).

Continue Reading
-->