30 вересня 2015 р. портал «news24.net.ua» (http://news24.net.ua/) у рубриці «Економіка» опублікував коментарі завідувача відділу економічного зростання та структурних змін в економіці Інституту економіки та прогнозування, чл.-кор. НАН України Л.В. Шинкарук щодо перспектив науки та бізнесу у освоєнні в Україні коштів Структурних фондів ЄС («Чи під силу українцям освоєння Структурних фондів ЄС?») Докладніше див. тут
ЗУПИНИТИ ВІЙНУ!
Звернення ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України»
В Україні війна. Її розв’язала Росія. «Русский мир» приніс нашому народові горе, смерть та розруху. Він намагається стерти з землі переважно російськомовні Харків, Суми і Маріуполь. Залишає на своєму шляху знищені села Слобожанщини, Чернігівщини та Київщини. Руки загарбників у крові невинних дітей. Цьому немає і ніколи не буде жодного виправдання. Окупантів словами не зупинити, але мовчати не можна. Ми звертаємся зі словами вдячності до наших захисників-військових, добровольців тероборони, добробатівців, волонтерів, мільйонів наших співвітчизників, які щодня роблять все, щоб забезпечити нас світлом, теплом та їжею. Ми дякуємо всьому світові, який встав на захист наших прав та свобод. Ми ніколи не забудемо іноземних добровольців, які ризикують життям, захищаючи наші родини. Ми цінуємо підтримку міжнародної наукової спільноти. Ми чуємо при цьому і голоси російських громадян, але нас продовжують вбивати. Щодня. Щоночі. Жінок, дітей, старих та немічних людей. Нас вбивають за те, що ми не хочемо «русского мира». За те, що ми захищаємо свою землю. За наш європейський вибір. За наше майбутнє. Гармати змінюють та надають страшного сенсу взаємовідносинам історичних сусідів. Їх жнива – десятки тисяч вбитих та скалічених, мільйони біженців, знищені міста та села, зруйновані мости, спотворені долі. Це – не наш вибір. Це – вибір країни-агресора. Але ми вистоїмо. Ми повернемося до нормального життя, до звичайних людських відносин. Ми змусимо нас поважати. І це відбудеться тим скоріше, чим міцнішими будуть всі ті, для кого життя кожної людини є дивом, а не «тріскою при рубанні дров». Державне благословення вбивства – важкий морок середньовіччя. Весь світ бачить, як він опускається на Росію. Це – безвихідь. Щоб остаточно не потрапити до неї, треба зупинитися. Це перше, що треба зробити, щоб не перетворитися на вічного ізгоя, який всім заздрить, всім погрожує і всіх жахається. Безумовна зупинка вогню та перемовини – перший крок від цієї прірви. Його треба робити негайно. Заради тих, чиї життя ще можна зберегти. Заради припинення цієї божевільної війни. Заради всіх тих, хто ще може після неї народитися.
Archive for вересня, 2015
Сировинний статус не личить державі
Про вплив угоди з ЄС на сільське господарство, про ризики і шанси для нових можливостей аграріїв читайте коментарі співробітників Інституту – «Екологічний регламент вимагає великої роботи» д.е.н., головного наукового співробітника О.Л.Попової та «Аграрії мають ризикнути» д.е.н., зав. відділу форм і методів господарювання в агропродовольчому комплексі О.В.Шубравської і к.е.н., старшого наукового співробітника К.О.Прокопенко, надруковані у газеті «Урядовий кур’єр» від 30 вересня 2015 р.
Прості процедурні зміни для ефективних бюджетних рішень
Рекомендації про те, як в Україні підвищити відкритість бюджетного процесу та забезпечити ефективність бюджетних рішень, читайте у матеріалі д.е.н., завідувача відділу державних фінансів Інституту економіки та прогнозування НАН України І.О.Луніної “Прості процедурні зміни для ефективних бюджетних рішень”, надрукованому в газеті “Дзеркало тижня. Україна”, 25 вересня 2015 р.
Як вийти на ринки ЄС. Актуальні тренди
Співробітники відділу економічного зростання та структурних змін в економіці Інституту економіки та прогнозування (чл.-кор. НАН України Л.В. Шинкарук, д.е.н. І.М. Бобух, к.е.н. І.В. Барановська) взяли участь у зустрічі-дискусії «Вихід на ринки ЄС. Актуальні тренди», яка відбулася 25 вересня 2015 р. за організації фундації Central European Academy Studies and Certification (м. Бидгощ, Польща) у рамках співпраці з ГО «Ліга розвитку науки» (м. Київ, Україна) та за підтримки Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації при КОДА (м. Київ, Україна) і Клубу ділових людей (м. Львів, Україна).
Детальніше див. тут
Лібералізація валютного регулювання в Україні: ризики та перспективи
24 вересня 2015 р. відділ грошово-кредитних відносин Інституту економіки та прогнозування НАН України за сприяння Громадської організації «Клуб банкірів» провели круглий стіл на тему на тему: «Лібералізація валютного регулювання в Україні: ризики та перспективи», в роботі якого взяли участь провідні науковці Інституту, фінансисти, законодавці, інші вчені-економісти та представники центральних органів виконавчої влади.
Гаркавенко В.І. Презентація "Валютне регулювання в Україні в 2014-2015 рр. та його адекватність політико-економічним обставинам"
Кораблін С.О. Презентація "Валютна лібералізація, курс, перспективи"
Як і чому слід інформувати споживачів про тарифи
Про те, що практика інформування споживачів стосовно вартісних характеристик товарів/послуг, що виробляються/надаються суб'єктами природних монополій у сфері енергетики та комунальних послуг, у цивілізованих економіках є загальноприйнятою, та про кроки, які Україні необхідно зробити у цьому напрямі, йдеться у статті д.е.н., провідного наукового співробітника відділу моделювання та прогнозування економічного розвитку Інституту економіки та прогнозування НАН України І.В.Запатріної “Кожен громадянин має право знати і справжню ціну на енергоресурси, і як формуються тарифи”, опублікованій у газеті “Дзеркало тижня. Україна” 18 вересня 2015 р.
Держдопомога бізнесу: необхідність термінового перегляду за європейськими правилами
Про реформування державної допомоги підприємствам у руслі європейської практики з метою забезпечення для них рівних конкурентних умов ідеться у статті к.е.н., старшого наукового співробітника відділу державних фінансів Інституту економіки та прогнозування О.О.Буланої “Держдопомога бізнесу: необхідність термінового перегляду за європейськими правилами”, опублікованій у газеті “Дзеркало тижня. Україна” 18 вересня 2015 р.
Україна повинна прийняти правила гри Європейського Союзу
Ексклюзивне інтерв’ю д.е.н., провідного наукового співробітника відділу форм і методів господарювання в агропродовольчому комплексі Інституту економіки та прогнозування НАН України Д.Ф. Крисанова журналу «Економіст» 18 вересня 2015 р. про те, що являє собою нормативний простір Європейського Союзу і про яку кінцеву мету у цьому зв’язку йдеться в контексті інтеграції до нього аграрної сфери, читайте тут
Чи анулює регулятор ліцензії фондових бірж, у капіталі яких є російські акціонери?
Програма розвитку національного сектора до 2020 р. передбачає досить амбітні цілі, зокрема, консолідацію та розвиток біржової інфраструктури фінансового ринку. Втім, щодо біржових майданчиків з українським та російським капіталом мають місце подвійні стандарти, причому не на користь перших. Більше читайте у статті д.е.н., зав. відділу грошово-кредитних відносин Н.М. Шелудько «Відсотки під підозрою», опублікованій 17 вересня 2015 р. у газеті «Урядовий кур'єр».
Україна та Польща спільно писатимуть проекти до структурних фондів ЄС
16 вересня 2015 р. завідувач відділу економічного зростання та структурних змін в економіці Інституту економіки та прогнозування, чл.-кор. НАН України Л.В. Шинкарук взяла участь у обговоренні питань співпраці України та Польщі щодо написання проектів до структурних фондів ЄС «Управління європейськими проектами в фінансовій перспективі ЄС на 2014-2020 роки» у складі групи представників української бізнес- та наукової спільнот з представниками Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego та Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego (м. Лодзь, Польща).