Вітаємо Вас на порталі Інституту економіки та прогнозування Національної академії наук України

Наші видання


Наші проекти
Посилання
Наші партнери
Archive for грудня, 2018

Європейська енергетична політика сталого розвитку на тлі зростаючої глобальної конкуренції у світовій торгівлі

У той час, коли світова спільнота у польському місті Катовіце на черговій Конференції сторін Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату обговорює правила імплементації Паризької кліматичної угоди, у самому Парижі вирують пристрасті далеко не екологічного спрямування.

Багато аналітиків збігаються у думках, що заплановане підвищення акцизів на пальне у Франції є лише приводом для протестів "жовтих жилетів", які насправді зумовлені глибшими соціально-економічними чинниками. Обурення французів спричинене тим, що тандем політичних еліт і великого капіталу спробував вирішувати екологічні проблеми за рахунок середнього класу, який і так на тлі помірного економічного розвитку відчуває перешкоди для пересування у "соціальних ліфтах".

Читайте більше у статті к.е.н., провідного наукового співробітника ДУ “Інститут економіки та прогнозування НАН України” В.Е.Ліра “Європейський світлофор енергетичного переходу до сталого розвитку: режим миготливого жовтого”, опублікованій у газеті «Дзеркало тижня. Україна” 8 грудня 2018 р.

Continue Reading

Оголошення

За ініціативи Торгово-промислової палати України спільно з ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України», Мінекономрозвитку та інших органів державної та місцевої влади 11 грудня 2018 р.  буде проведено конференцію за участю прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана  «Нова індустріалізація: спільні дії уряду та бізнесу». Під час конференції науковці ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України»  презентують  підготовлені наукові доповіді «Розвиток промисловості для забезпечення зростання та оновлення української економіки» та «Розвиток транспорту з метою відновлення і зростання української економіки». Детальніше див. тут

Continue Reading