Зворотний зв'язок Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore
Зворотний зв'язок
menu
close

                                                                                                                                дата оновлення 27.02.2025

Державна установа "Інститут економіки  та прогнозування Національної академії наук України" (ДУ "ІЕПр НАН України") веде свій початок від 1997 року. 

Місія Інституту – наукове забезпечення розроблення стратегічних прогнозів і програм соціально-економічного розвитку країни.

Інститут працює задля побудови розвиненої, сучасної, стійкої до загроз та геополітичних викликів, дружньої до довкілля та інклюзивної для громадян економіки на ендогенній основі, із залученням новітніх науково-технічних здобутків – національних та зарубіжних, для забезпечення консолідації суспільства та національної перспективи. 

Інститут було створено наприкінці ХХ століття у відповідь на вимогу часу – формування національної економіки на ринкових засадах. Уже в назві нової науково-дослідної установи – Інститут економічного прогнозування НАН України було закладено передбачення важливості не лише майбутніх економічних трансформацій, а й наслідків урядових рішень щодо них на основі нових методологій та інструментарію. За пропозицією Національної академії наук України та Міністерства у справах науки і технологій, яку підтримало Міністерство економіки, рішення про утворення Інституту економічного прогнозування НАН України ухвалив у 1997 році Кабінет Міністрів України (Постанова Кабінету Міністрів України "Про створення Інституту економічного прогнозування" від 19 липня 1997 р. № 772 та Постанова Президії Національної академії наук України "Про утворення Інституту економічного прогнозування" від 5 вересня 1997 р. № 298).

Основні напрями діяльності установи на час створення

Упродовж 1997–2004 рр. серед ключових напрямів дослідницької роботи наукового колективу перебували життєво важливі питання становлення і розвитку національного господарства, що визначають економічний суверенітет держави та її перспективи:

У 2005 р. наукова сфера діяльності Інституту значно розширилася. Його було перейменовано на Державну установу "Інститут економіки та прогнозування Національної академії наук України" (Постанова Президії НАН України від 06.07.2005 р. № 139). Відтоді тематику наукових досліджень було доповнено такими важливими і перспективними напрямами

Упродовж останніх двох десятиліть у структурі Інституту відбувалися зміни, що відповідають сучасному фокусу економіко-прогностичних досліджень та суспільним запитам. Було переформатовано вже існуючі та створено нові дослідницькі підрозділи – економіки енергетики та клімату, розвитку інфраструктури, торговельної та промислової політики, міжнародних фінансових досліджень, соціоекономіки праці. На сьогодні Державна установа "Інститут економіки та прогнозування Національної академії наук України" є провідною науковою установою у сфері економіки.

Інститут виконує ще одну суспільно важливу функцію – підготовку наукових кадрів вищої кваліфікації через аспірантуру і докторантуру. Значна кількість випускників аспірантури й докторантури і сьогодні продовжують свій науковий шлях у стінах Інституту вже як кандидати і доктори економічних наук. Загалом колектив наукових працівників налічує 50 докторів і 74 кандидати наук. Серед наших дослідників 5 академіків НАН України, 4 члени-кореспонденти НАН України, 2 члени-кореспонденти НААН України.

З часу створення Інституту його очолює академік НАН України Валерій Михайлович Геєць.