САЙТ ПЕРЕБУВАЄ НА РЕКОНСТРУКЦІЇ

Наші видання


Наші проєкти
Посилання
Наші партнери


Archive for квітня, 2022

Мобільність робочої сили України в умовах воєнної економіки

Відділ соціально-економічних проблем праці Інституту економіки та прогнозування НАН України, розуміючи нагальність питань щодо викликаної війною хвилі міграції та вимушеного закриття підприємств і бізнесів, проаналізував основні тенденції на ринку праці України та ситуацію з українськими біженцями станом на квітень із використанням доступних джерел інформації.

Першочерговим завданням відновлення економіки є мінімізація наслідків гуманітарних проблем та збереження людського потенціалу, який є вагомим джерелом ділової активності та убезпечення найважливіших державницьких функцій. Пошук можливостей слід розпочинати якомога раніше, ще під час самого конфлікту, їх використання сприятиме відродженню інституцій, ринків та підприємств; реконструкції інфраструктури;  відновленню довіри і сподівань.

Читати огляд повністю

На сайті НАН України

Continue Reading

Нагорода від провідної міжнародної організації з економічних досліджень Consensus Economics

20 квітня 2022 року провідна міжнародна організація з економічних досліджень Consensus Economics оголосила лауреатів своєї нагороди «Eastern Europe 2021 Forecast Accuracy Award». За точність прогнозу ВВП і споживчої інфляції в Україні у 2020–2021 роках (2021 Forecast Accuracy Awards Ukraine) відзначено колектив науковців ДУ “Інститут економіки та прогнозування НАН України”, очолюваний директором Інституту академіком НАН України Валерієм Гейцем і головним науковим співробітником відділу моделювання та прогнозування економічного розвитку членом-кореспондентом НАН України Марією Скрипниченко.

Організація Consensus Economics, заснована 1989 року, щомісяця опитує понад 700 економістів і організацій з усього світу – для узагальнення глобальних економічних оцінок і прогнозів. Опитування Consensus Economics охоплюють індивідуальні та консенсусні оцінки змін таких макроекономічних показників, як ВВП, інфляція, виробництво, відсоткові ставки й обмінні курси валют у понад 100 країнах, а також динаміки цін понад 40 ключових товарних груп енергоносіїв і металів.

Українські вчені-економісти Валерій Геєць і Марія Скрипниченко впродовж тривалого часу залучаються як експерти до прогнозних опитувань не лише Consensus Economics, а й іншими відомими організаціями. Зокрема, вони понад 25 років співпрацюють із міжнародним проєктом ООН Project LINK.

Інформація на сайті НАН України

Continue Reading

СУМУЄМО…

Є втрати воєнні, а є людські у воєнний час. Наш Інститут спіткала велика й непоправна втрата – після важкої хвороби, на 66 році життя померла Ольга Миколаївна Балакірєва – людина, яка задавала тон у новітніх і затребуваних нині наукою соціологічних дослідженнях, – в Інституті та Україні…

Кандидат соціологічних наук Ольга Миколаївна працювала у відділі моніторингових досліджень соціально-економічних трансформацій із часів його створення в Інституті,  а потім його очолювала до сьогоднішнього дня... Математик за освітою і соціолог – за покликанням та практичною діяльністю, людина із величезним досвідом праці у громадських й міжнародних організаціях, своєрідна динамо-машина і генератор на власному креативному паливі, Ольга Балакірєва встигала скрізь – в академічних дослідженнях Інституту (для цього на сайті Інституту можна просто подивитися перелік монографій та наукових доповідей, підготовлених відділом), проводячи величезну кількість польових моніторингових досліджень – на злобу дня, які миттєво ставали бестселерами інформаційних агенцій України, двадцять років поспіль випускаючи (як головний редактор, натхненник, постійний автор) журнал “Український соціум”, що після всіх реєстрацій виборов групу “Б” у переліку фахових видань України із соціологічних та економічних наук… Врешті людина зі своєю позицією, яка ніколи нікому не давала почивати на лаврах і засиджуватися на одному місці…

Її не вистачатиме нашому Інституту, ця втрата непоправна!

Висловлюємо щирі співчуття родині, відділу, усьому соціологічному співтовариству.

Вічна пам’ять!

Continue Reading
-->