САЙТ ПЕРЕБУВАЄ НА РЕКОНСТРУКЦІЇ

Наші видання














Наші проєкти




Посилання




Наші партнери










Archive for жовтня, 2018

Стратегії взаємодії МВФ та України обговорили на науковому семінарі в Інституті економіки та прогнозування НАН України

Науковий  семінар під  назвою "Стратегії взаємодії МВФ та України" 10 жовтня Изображение 0102018 р. було проведено в ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України". Його організаторами виступили сектор міжнародних фінансових досліджень Інституту та ДВНЗ «Університет банківської справи» НБУ. На ньому відбувся конструктивний обмін думками, грунтовно проаналізовано стратегії та існуючі проблеми у сфері взаємодії МВФ з Україною, було сформульовано нові ідеї та підходи до їх вирішення у співпраці України з МВФ. Модератором семінару була д.е.н., проф., завідувач сектору міжнародних фінансових досліджень О.О.Борзенко.

                 Відкрив семінар академік НАН України, директор ДУ «Інститут екоИзображение 001номіки та прогнозування НАН України»  В.М. Геєць.  Було представлено стендові доповіді: д.е.н., професора, головного наукового співробітника сектору міжнародних фінансових досліджень О.М.Шарова – «Міфи про МВФ: існуючи підходи до співпраці з МВФ та реальні можливості» та д.е.н., професора, Заслуженого економіста України, члена Ради Національного банку України, заступника виконавчого директора МВФ (2012–2017 рр.) О.І.Петрика – «Проблеми та перспективи співпраці: погляд з МВФ». Дуже цікавими були доповіді члена-кореспондента НАН України, заступника директора ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України» С.О.Корабліна  та д.е.н., професора, Заслуженого економіста України О.В.Плотнікова на тему «Ризикові аспекти співробітництва України з МВФ» та економічного експерта В.В.Степанюка на тему «Перспективи співробітництва України з МВФ».

Continue Reading

Наукова проща: семінар біля витоків

Моб семінар 20181006_115903Співробітники кафедри економічної теорії Національного університету «Києво-Могилянська академія» та відділу економічної історії ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України» 6 жовтня 2018 р. провели спільний мобільний семінар для студентів Києво-Могилянської академії з виїздом у Полтавську обл. – до місць життя та діяльності українських вчених світової слави: економіста М.І.Туган-Барановського та філософа Г.С.Сковороди.

Під час подорожі учасники заслухали виступи засновників-організаторів мобільного семінару д.е.н., проф., заслуженого діяча науки і техніки України, зав. кафедри економічної теорії Національного університету «Києво-Могилянська академія» Ю.М.Бажала та к.е.н., доц. кафедри економічної теорії Національного університету «Києво-Могилянська академія» В.П.Кузьменка, а також провідних фахівців у галузі історії української економічної думки – д.е.н., зав. відділу економічної історії ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України» В.В.Небрат та д.е.н., проф., головного наукового співробітника  Н.А.Супрун, зокрема: «Наукова проща: світові традиції та інтелектуально-духовний сенс» (керівника мобільного семінару  Ю.М.Бажала); «Економічна складова етико-антропософського вчення Григорія Сковороди» (В.В.Небрат); «Циклічний механізм соціальної динаміки» (В.П.Кузьменка); «Моральний імператив наукової творчості та громадської діяльності Михайла Туган-Барановського» (Н.А.Супрун).

Моб семінар 20181006_160522

Інтерактивна складова мобільного семінару включала читання «Афоризми Григорія Сковороди» (організатор-модератор – д.е.н., проф. Н.А.Супрун);      імпрезу за твором Григорія Сковороди «Розмова п’яти подорожніх про істинне щастя в житті» [Товариська розмова про душевний мир] у виконанні студентів НаУКМА (організатор-модератор – д.е.н., проф. Н.А.Супрун); читання уривків листів М.І.Туган-Барановського, написаних О.А.Кауфману в 1902–1904 рр. про своє життя та роботу в Україні в період вислання із Санкт-Петербурга (організатор-модератор – наук. співр. відділу економічної історії ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України», к.е.н. О.П.Курбет).

До екскурсійної програми семінару увійшли: відвідування Чорнухинського літературно-меморіального музею Г.С.Сковороди, меморіальної садиби батьків Григорія Сковороди, а також Лохвицького краєзнавчого музею імені Г.С.Сковороди.

Моб семінар 20181006_151658За ініціативи організаторів мобільного семінару до 100-річчя Української академії наук відбулося урочисте відкриття меморіального знаку на честь видатного українського вченого-економіста, одного із засновників Академії М.І.Туган-Барановського (на місці, де знаходилася його садиба).

Організатори мобільного семінару планують підготовку та спільне видання його матеріалів.

Continue Reading
-->