САЙТ ПЕРЕБУВАЄ НА РЕКОНСТРУКЦІЇ

Наші видання














Наші проєкти




Посилання




Наші партнери










Archive for березня, 2016

Міжнародний лекторій «Закономірності та особливості української трансформації»

Починаючи з грудня 2015 року в рамках «Української школи архетипіки» під керівництвом д. соціол. н., проф., засл. діяча науки і техніки України Е.А.Афоніна триває проект міжнародного лекторію, присвяченого українським трансформаціям. Проект представлятиме собою серію з 14 лекцій науковців з України, Польщі та Казахстану. Більш детальну інформацію про всі заходи проекту можна отримати у флаєрі.

Continue Reading

Сільський розвиток на базі громад: виклики та можливості в умовах реформи самоврядування

P60322-104758_crn

P60322-101332_crnОбговорення за такою темою у форматі круглого столу відбулося 22 березня 2016 р. в Інституті економіки та прогнозування НАН України, організованого відділом економіки і політики аграрних перетворень. У його роботі взяли участь науковці та освітяни, представники державних органів управління та органів місцевого самоврядування, громадських організацій (усього 65 осіб). Учасникам заходу представлено наукову доповідь «Політика сільського розвитку на базі громад», підготовлену співробітниками відділу Інституту за результатами проведених досліджень.

DSC00042n

P60322-101658_crnДиректор Інституту економіки та прогнозування НАН України академік В.М.Геєць акцентував увагу на неоднозначності реформи місцевого самоврядування для сільських громад з різним рівнем соціально-економічного розвитку, наявністю чи відсутністю активів для сільського розвитку.

Завідувач відділу економіки і політики аграрних перетворень О.М.Бородіна у доповіді «Сільський розвиток на базі громад: методологічні засади та емпіричні докази» розкрила методологію організації сільського розвитку на базі громад, еволюцію процесів в Україні та основні напрями їх спрямування у русло сучасної загальноєвропейської практики.

P60322-113517nУ виступах гол. наук. співроб. Інституту О.Л.Попової «Виклики реформи місцевого самоврядування для сільських громад», гол. наук. співроб. І.В.Прокопи «Зміни в якості життя на селі: чого чекати від реформ у сферах місцевого самоврядування і суспільних послуг», ст. наук. співроб. В.Д.Ярового «Просторові аспекти реформи місцевого самоврядування в Україні», наук. співроб. відділу державних фінансів Інституту Д.М.Серебрянської «Об'єднані територіальні громади в умовах бюджетної децентралізації» висвітлювалися проблемні аспекти методичних підходів до об’єднання громад, неузгодженості щодо реалізації обіцяних преференцій та фінансового забезпечення об’єднаних територіальних громад у процесі реформи місцевого самоврядування.

З матеріалами круглого столу можна ознайомитися тут.

DSC00026_crnDSC00040_crnDSC00052_crnP60322-121815_crnP60322-124859_crnP60322-140551_crnP60322-152856_crnP60322-113515_crnP60322-110515_crnP60322-103124_crnP60322-113819nP60322-101345n

Continue Reading

Концентрація в банківському секторі України: тенденції та перспективи

17 березня 2016 р. в Інституті економіки та прогнозування НАН України відбувся круглий стіл на тему: «Концентрація в банківському секторі України: тенденції та перспективи», організований відділом грошово-кредитних відносин Інституту за сприяння Громадської організації «Клуб банкірів». У роботі круглого столу взяли участь співробітники Інституту та інших наукових установ, представники фінансового ринку та центральних органів виконавчої влади. Співробітник Інституту, ст. н. с. відділу грошово-кредитних відносин, к.е.н. А.І.Шкляр зосередився на огляді поточних тенденцій у аспекті концентрації в банківському секторі економіки України (презентація«Концентрація в банківському секторі України: поточні тенденції»). Науковий співробітник Інституту В.І.Гаркавенко виступила з презентацією на тему: «Російський капітал у банківському секторі України: ризики концентрації», де було зроблено оцінку концентрації з точки зору резидентності банківського капіталу. Темі «Концентрації у банківському секторі. Тенденції та перспективи капіталізації та злиття» був присвячений виступ провідного наукового співробітника ДННУ «Академія фінансового управління» А.О.Дробязка, де було проаналізовано концентрацію активів та пасивів і дано оцінку ринковим процесам основних видів банківських послуг. Професор ДВНЗ «Університет банківської справи» В.І.Міщенко грунтовно  висвітлив заголовну тему круглого столу «Концентрація в банківському секторі України: тенденції та перспективи», акцентувавши на процесах деконцентрації банківського капіталу, причиною чого є регуляторна криза.

IMG_1273nIMG_1281nIMG_1319nIMG_1303n

         

Директор Інституту економіки та прогнозування НАН України, академік НАН України В.М.Геєць висловив думку, що економічного зростання в цьому році не буде: економіка потребує формування фінансової системи, яка б дозволяла підтримувати та давала старт політиці економічного зростання. Він запропонував узагальнити матеріали та висновки зустрічі і направити їх до відповідного комітету ВРУ та НБУ.

Підводячи підсумки і підкресливши конструктивність діалогу, який відбувся під час засідання, голова Клубу банкірів Людмила Мостова зазначила, що його наступне засідання планується у Комітеті з питань фінансової політики і банківської діяльності ВРУ – на тему «Роль і значення діяльності державних банків на сучасному етапі» із залученням представників державних банків, регулятора, Міністерства фінансів України та науковців.

Continue Reading

Економіка України 2016 року

Уряд офіційно задекларував, що ВВП цього року зросте на 2%, інфляція знизиться до 12%, середньорічний курс гривні стабілізується на рівні 24,1 грн./USD, дефіцит бюджету становитиме 3,7% ВВП, середньомісячна заробітна платня працівників, скоригована на індекс споживчих цін, за оптимістичним сценарієм, збільшиться на 2,3%, а за песимістичним можливе її падіння до 99,5% порівняно з 2015 р. З часу оприлюднення зазначені макроекономічні показники викликають доволі суперечливі оцінки на тлі суттєвого впливу на їх динаміку тенденцій змін у світовій економіці. Читайте більше у статті директора Інституту економіки та прогнозування НАНУ, академіка НАНУ В.М.Гейця  “Економіка України 2016 року”, опублікованій у газеті  “Бізнес” 14 березня 2016 р.  

Continue Reading

Маніфест ліберально-соціалістичного руху

Людська цивілізація перебуває в глибокій кризі. Досягнувши величезних успіхів у науково-технічному розвитку, суспільство не змогло вирішити базових проблем людини, забезпечити збалансований, сталий розвиток економіки і духовний прогрес. Разом з глобалізацією прийшла фрагментація людського суспільства, виникли глобальні загрози й конфлікти. Людство постало перед глобальним викликом своєму існуванню. Це потребує усвідомлення проблеми в усій її складності та адекватних ситуації рішень. Більше читайте у статті заступника директора Інституту економіки та прогнозування НАН України, чл.-кор. НАН України А.А.Гриценка «Маніфест ліберально-соціалістичного руху», опублікованій у газеті «Дзеркало тижня. Україна» 12 березня 2016 р.

Continue Reading
-->