САЙТ ПЕРЕБУВАЄ НА РЕКОНСТРУКЦІЇ

Наші видання














Наші проєкти




Посилання




Наші партнери










Archive for березня 21, 2016

Концентрація в банківському секторі України: тенденції та перспективи

17 березня 2016 р. в Інституті економіки та прогнозування НАН України відбувся круглий стіл на тему: «Концентрація в банківському секторі України: тенденції та перспективи», організований відділом грошово-кредитних відносин Інституту за сприяння Громадської організації «Клуб банкірів». У роботі круглого столу взяли участь співробітники Інституту та інших наукових установ, представники фінансового ринку та центральних органів виконавчої влади. Співробітник Інституту, ст. н. с. відділу грошово-кредитних відносин, к.е.н. А.І.Шкляр зосередився на огляді поточних тенденцій у аспекті концентрації в банківському секторі економіки України (презентація«Концентрація в банківському секторі України: поточні тенденції»). Науковий співробітник Інституту В.І.Гаркавенко виступила з презентацією на тему: «Російський капітал у банківському секторі України: ризики концентрації», де було зроблено оцінку концентрації з точки зору резидентності банківського капіталу. Темі «Концентрації у банківському секторі. Тенденції та перспективи капіталізації та злиття» був присвячений виступ провідного наукового співробітника ДННУ «Академія фінансового управління» А.О.Дробязка, де було проаналізовано концентрацію активів та пасивів і дано оцінку ринковим процесам основних видів банківських послуг. Професор ДВНЗ «Університет банківської справи» В.І.Міщенко грунтовно  висвітлив заголовну тему круглого столу «Концентрація в банківському секторі України: тенденції та перспективи», акцентувавши на процесах деконцентрації банківського капіталу, причиною чого є регуляторна криза.

IMG_1273nIMG_1281nIMG_1319nIMG_1303n

         

Директор Інституту економіки та прогнозування НАН України, академік НАН України В.М.Геєць висловив думку, що економічного зростання в цьому році не буде: економіка потребує формування фінансової системи, яка б дозволяла підтримувати та давала старт політиці економічного зростання. Він запропонував узагальнити матеріали та висновки зустрічі і направити їх до відповідного комітету ВРУ та НБУ.

Підводячи підсумки і підкресливши конструктивність діалогу, який відбувся під час засідання, голова Клубу банкірів Людмила Мостова зазначила, що його наступне засідання планується у Комітеті з питань фінансової політики і банківської діяльності ВРУ – на тему «Роль і значення діяльності державних банків на сучасному етапі» із залученням представників державних банків, регулятора, Міністерства фінансів України та науковців.

Continue Reading
-->