САЙТ ПЕРЕБУВАЄ НА РЕКОНСТРУКЦІЇ

Наші видання














Наші проєкти




Посилання




Наші партнери










Archive for лютого, 2023

Перспективи України на європейському та світових ринках титанових виробів

10 лютого 2023 р. співробітники відділу секторальних прогнозів та кон’юнктури ринків ДУ “Інститут економіки та прогнозування НАН УКраїни” д.е.н. член-кор. НААН України Т.О. Осташко і д.е.н. В.В. Венгер взяли участь у слуханнях Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку на тему: «Заміщення українськими товарами імпорту з російської федерації і республіки білорусь в Україні, ЄС та світі». Спеціально для слухань Комітету відділ секторальних прогнозів та кон’юнктури ринків спільно з відділом промислової політики підготували  «Інформаційно-аналітичний матеріал щодо можливостей заміщення українськими товарами імпорту з рф і рб в Україні, ЄС та світі».

Читайте більше

Відеотрансляція слухань Комітету ВРУ з питань економічного розвитку

Continue Reading

Результати підтвердилися, необхідно братися до заходів

10 лютого 2023 року у форматі онлайн-конференції Світовий банк представив звіт щодо Діагностичного оцінювання системи управління державними інвестиціями (УДІ). У конференції взяла участь ст.н.с. ДУ “Інститут економіки та прогнозування НАН України” к.е.н. Г.В. Єршова.

Головними темами обговорення були: основні сильні й слабкі сторони побудови й функціонування системи управління державними інвестиціями (УДІ) України та питання, які виникають у цій сфері на етапі повоєнної відбудови економіки. Рекомендації з усунення слабких місць, зокрема, адаптовані до повоєнної ситуації; УДІ в Україні з урахуванням зміни клімату; результати оцінювання державно-приватного партнерства; результати оцінювання державних підприємств.

Результати діагностики, проведеної фахівцями Світового банку, підтверджують та доповнюють результати, отримані науковцями відділу фінансів реального сектора Інституту економіки та прогнозування НАН України в рамках дослідження ефективності державних інвестицій під час виконання НДР «Фінансове забезпечення структурної модернізації реального сектора економіки України», основні підсумки якого викладені у монографії Фінансове забезпечення структурної модернізації реального сектора економіки України”, що побачила світ у 2017 р. 

Хоча дослідження Світового банку проводилося пізніше за часом і було зосереджене на 2021–2022 рр., результати обох зазначених досліджень різних років констатують низьку ефективність системи УДІ, що потребує рішучих змін. Сподіваємося, що слушні рекомендації фахівців Світового банку щодо реформування УДІ будуть сприйняті відповідними державними органами структурами і запроваджені у практику вже у найближчому майбутньому.

Continue Reading

Трансформація економіки та соціогуманітарного простору України: реалії та повоєнні перспективи

Наприкінці 2022 року наукові співробітники відділу економічної історії інституту взяли участь в організації та проведенні Міжнародної наукової конференції «Трансформаційні процеси в Україні у повоєнний період: міждисциплінарний підхід» (24–25.11.2022). Метою конференції було визначено наукове обґрунтування теоретичних підходів і конкретних науково-прикладних рекомендацій щодо розв’язання системних проблем і окреслення стратегічних пріоритетів подальшої трансформації суспільства та економіки України в умовах глобальних викликів, у тому числі військової агресії Російської Федерації. Співорганізаторами заходу виступили ГО Українська асоціація економістів-міжнародників, Академія наук вищої школи України, Навчально-науковий центр «СИНТЕЗ» Навчально-наукового інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка).

У пленарному засіданні та роботі дискусійних платформ взяли участь представники української академічної науки, дослідницьких університетів, вищих навчальних закладів, органів державної влади, бізнесу та громадянського суспільства з багатьох міст України – Києва, Вінниці, Дніпра, Житомира, Запоріжжя, Луцька, Львова, Тернополя, Харкова, Хмельницького, Ужгорода, Чернівців. Зокрема, своє бачення реальної економічної моделі України, тенденцій і перспектив її трансформації представили науковці  ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України", Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України, Національного інституту стратегічних досліджень. Міждисциплінарний підхід до аналізу змісту й напрямів суспільних трансформацій був забезпечений участю науковців Інституту філософії імені Г. Сковороди НАН України, Навчально-наукового інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету ”Києво-Могилянська академія”, Львівської національної академії мистецтв та ін. До дискусії також  долучилися представники експертно-консультативного і підприємницького середовища, зокрема Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, Українського інституту дослідження щастя, ТОВ Ґоу Ту-Ю Україна, Запорізької ТПП та ін.

Модерування дискусійної платформи “Зарубіжний досвід післявоєнного відновлення” здійснювали завідувачка відділу економічної історії ДУ “Інститут економіки та прогнозування НАН України”, д.е.н. В. В. Небрат та гол. наук. співр. відділу економічної історії, д.е.н. Н. А. Супрун.

Історико-економічний аналіз міжнародного досвіду повоєнного відновлення економіки та соціогуманітарного простору було представлено у виступах науковців відділу економічної історії ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України» у таких аспектах: доцільність та основні напрями використання міжнародного історичного досвіду для успішного повоєнного відновлення України (В.В. Небрат, д.е.н., ст. наук. співр.); чинники успіху реконструкції економіки Німеччини після Другої світової війни (Н.А. Супрун, д.е.н. проф.); позитивний досвід Держави Ізраїль щодо інноваційно-технологічної трансформації експорту (Т.Л. Боднарчук, к.е.н, доц..); “Італійське економічне диво”: орієнтири для України (Л.В Дідківська, к.е.н.); роль науки у повоєнній відбудові Норвегії (О.П. Курбет, к.е.н.); повоєнний досвід Франції щодо регуляторних механізмів розвитку високотехнологічних галузей виробництва (Т.О Сливка, к.е.н.); досвід повоєнного відновлення європейської економіки щодо напрямів та обсягів зовнішньої фінансової допомоги (О.В. Корніяка, к.е.н.), інструменти фінансування повоєнної відбудови Хорватії (Н.О. Горін, к.е.н.).

Результати досліджень відділу економічної історії інституту були включені до підсумкових матеріалів і резолюції конференції.

                                                                                Вікторія Небрат

Continue Reading
-->