САЙТ ПЕРЕБУВАЄ НА РЕКОНСТРУКЦІЇ

Наші видання














Наші проєкти




Посилання




Наші партнери










Archive for жовтня 26, 2015

Без права на вибір: між кризою та європейською інтеграцією

Сучасні реалії розвитку української економіки не викликають жодних сумнівів щодо подовження у часі тяжких наслідків знецінення гривні, яке відбулося протягом 2014 2015 рр., з додаванням політичних ризиків та невизначеності перебігу подій, пов’язаних військовим конфліктом на сході країни. У цьому контексті активне просування українського стратегічного вектора на євроінтеграцію об’єктивно викликає запитання стосовно доцільності входження у зону вільної торгівлі з ЄС з початку 2016 р. з перспективою набуття асоційованого членства з огляду на глибину економічної рецесії, в якій перебуває країна, та низку негативних процесів, що об’єктивно супроводжують кризові шоки. Детальніше – у статті к.е.н., старшого наукового співробітника відділу моделювання та прогнозування економічного розвитку Інституту економіки та прогнозування НАН України С.М.Швеця "Без права на вибір: між кризою та європейською інтеграцією", розміщеній на сайті журналу «Економіст» 26.10.2015 р.

Continue Reading

На шляху до створення європейських засад макроекономічної стабільності

Результати дослідження макроструктурних змін в економіці України, що відбувалися поетапно з часів трансформаційної кризи до сьогодні, позитивні й негативні структурні зрушення, що активно впливали на створення моделі розвитку або моделі занепаду економіки та обґрунтування на базі структурного аналізу країн ЄС найбільш прийнятної для України моделі розвитку та її структурних параметрів у розрізі інституційних секторів економіки наводяться у статті д.е.н., головного наукового співробітника Інституту економіки та прогнозування НАН України І.В.Крючкової «Україна: нелегкий шлях до створення європейських засад макроекономічної стабільності».

Continue Reading

Нові можливості та ризики щодо розвитку вітчизняного виробництва

Для початку сталого економічного зростання в економіці України необхідно вирішити три ключові проблеми: підвищити купівельну спроможність споживачів, щоб вони мали змогу переходити до закупівлі більш дорогої та якіснішої продукції, активізувати інвестиційну діяльність товаровиробників, створити для них сприятливі умови щодо зміни структури випуску на користь нових видів продукції. Про те, які можливості для вирішення цих проблем надає Угода про асоціацію Україна – ЄС ідеться у статті к.е.н.,провідного наукового співробітника відділу секторальних прогнозів та кон’юктури ринків Інституту економіки та прогнозування НАНУ О.В. Пустовойта «Імплементація Угоди про асоціацію Україна – ЄС: нові можливості та ризики щодо розвитку вітчизняного виробництва», вміщеній на сайті журналу «Економіст» 26.10.2015 р.

Continue Reading
-->