Вітаємо Вас на порталі Інституту економіки та прогнозування Національної академії наук України

Наші видання














Наші проєкти




Посилання




Наші партнери










------------------------------------------------------------------

Історія бібліотеки

This post is also available in: English

Бібліотека заснована у 1936 році у Києві як бібліотека Агроекономічного інституту Академії наук (Нині ДУ Інститут економіки та прогнозування НАН України). Назва бібліотеки змінювалася відповідно до змін назви Інституту. Має статус наукової. До 1941 року фонди бібліотеки становили близько 30 тисяч примірників. Під час німецької окупації фонди бібліотеки були вивезені до Німеччини, а  від 1944 року почали комплектуватися заново. Нині бібліотечний фонд нараховує біля 80000 примірників, з них 19 тисяч іноземною мовою. Фонд бібліотеки – це універсальні зібрання наукової, учбової, довідкової літератури і періодичних видань. У бібліотеці зосереджена література з питань економіки, історії, географії, соціології, демографії, математичної статистики, довідники з економіки США, Великої Британії (від 1940 року) та інша. У бібліотеці представлені комплекти періодичних видань: «Економіка України» (з 1958 року), «Економіка і прогнозування» (з 2000 року), «Вопросы экономики» (з 1949 року), «Вопросы философии» ( з 1988 року), «Экономика и математические методы» (з 1965 року), «Экономические науки» (з 1959 року) та інші.

Бібліотека координує свою роботу з провідними бібліотеками м. Києва. Ця робота здійснюється в рамках фахових рад, організації та проведення спільних семінарів, науково-методичних рад.

Відкритий міжбібліотечний абонемент у Національній бібліотеці України ім. В.І. Вернадського.

До складу бібліотеки входять: книгосховище, що має систему стелажів і зал для читачів  (приміщення для бібліотечного обслуговування, яке включає в себе: читальний зал, абонемент, каталог, виставку).

За допомогою  програми  „Irbis” співробітниками наукової бібліотеки здійснюється поповнення електронних каталогів, які розподілені на такі бази даних:  “Книги ”, “Праці співробітників”, “Періодика”, “Книги видані до 2000 р.” (записи з 1993 року), “Видання держкомтату” “Автореферати”, «Магістратура», «Раритети і рідкісні книги».

-->