THIS WEBSITE IS UNDER CONSTRUCTION

Our journals














Our projects




Link




Our partners










Archive for вересня, 2023

Побачила світ монографія «Відбудова для розвитку: зарубіжний досвід та українські перспективи»

Відбудова для розвитку: зарубіжний досвід та українські перспективи : міжнародна колективна монографія / [редколегія, голова – д.е.н. В.В.Небрат] ; НАН України, ДУ «Ін-т екон. та прогнозув. НАН України». – Електрон. дані. – К., 2023. – 571 с. – Режим доступу : http://ief.org.ua/wp-content/uploads/2023/08/Reconstruction-for-development.pdf

Це міждисциплінарне академічне видання, підготовлене з ініціативи відділу економічної історії Інституту економіки та прогнозування НАН України, стало відповіддю на суспільний запит щодо наукового забезпечення трансформації економіки в умовах війни та повоєнної реконструкції, необхідності вироблення національної стратегії відбудови та подальшого соціоекономічного розвитку, а з’явилося завдяки об’єднанню зусиль науковців із різних напрямів і країн. Адже відбудова й розвиток країни не обмежуються суто економічною сферою, так само як перемогу обумовлює не лише воєнне протистояння. Водночас, гострота викликів, які постали перед українською нацією та державою із початком повномасштабного вторгнення рф, а також чимало нерозв’язаних проблем, успадкованих від радянської системи управління союзною господарською системою та ще більше поглиблених за період державної незалежності, саме зараз (і негайно) потребують системного підходу та комплексного розв’язання.

Усвідомлення неможливості швидкого закінчення війни та недостатності  збройної перемоги над ворогом для побудови успішної держави з потужною ефективною економікою спонукало авторів колективної монографії до глибокого історико-економічного аналізу іноземного досвіду й українських умов повоєнної реконструкції. Науковці вважають, що відбудова України має починатися вже зараз. І йдеться не лише про нагальну необхідність релокації та перезапуску підприємств, відновлення критичної інфраструктури і зруйнованого житла, а й про формування нової моделі економіки, спроможної гарантувати національну безпеку та майбутній розвиток, а також про послідовну реалізацію принципу «відбудувати краще, ніж було» («build back better»).

Continue Reading

Результати підтвердилися, необхідно братися до заходів

Continue Reading

Перспективи України на європейському та світових ринках титанових виробів

Continue Reading

Інтелектуальне надбання академіка Володимира Вернадського і сучасні суспільні запити

Continue Reading

Про досвід «дива на річці Хан» для України

Continue Reading

ЕКО-номіка проти екоциду

Continue Reading

ХХХІІІ читання академіка В.І. Вернадського: зміцнення наукового підґрунтя незалежності України

Continue Reading

Повоєнне відновлення України: місце і нова роль банківської системи

Continue Reading

Платні публікації замість наукових досліджень?

Continue Reading

Кластеризація як форма реалізації розробок академічних установ

Continue Reading
-->