Співробітники відділу економічної історії Інституту економіки та прогнозування НАН України взяли участь у онлайн-частині 57-ої наукової конвенції Асоціації славістичних, східноєвропейських та євразійських студій (ASEEES) на тему "Пам’ять", що відбулася 23–24 жовтня.
У форматі круглого столу, присвяченого впливу радянської спадщини на розвиток української економіки, вони презентували результати фундаментальної теми "Економічна спадщина у формуванні господарської системи України" та провели структурований діалог з приводу того, що Україна успадкувала від свого радянського минулого, як це проявляється в сучасній реальності та як можна подолати ці виклики в майбутньому.
Круглий стіл зібрав зацікавлених науковців, що сприяло динамічній дискусії. Спілкування з учасниками було продуктивним та змістовним. У дискусійній частині та в частині запитання-відповіді наші дослідники заглибилися в актуальні проблеми, з якими сьогодні стикається сільське господарство, обговорили складність так званого відпливу мізків, посиленого війною, розглянули промисловий розвиток окупованих територій тощо. Учасники дискусії за круглим столом наголосили на питаннях, пов’язаних з глобальною турбулентністю.
Головою круглого столу була його ініціаторка та модераторка – Олександра Курбет.
У заході також взяли участь співробітники відділу - Тетяна Сливка, Тетяна Боднарчук, Назар Горін, Леся Дідківська.
Довідково:
- Конвенції ASEEES проводяться з 1964. Нині вони представлені у двох окремих форматах – онлайн та наживо у США. Цей майданчик збирає понад 2800 науковців та практиків славістичних, східноєвропейських та євразійських досліджень з усього світу. Упродовж заходу працює понад 600 сесій та заходів різних форматів: круглі столи, панелі, сесії індивідуальних статей, презентації та обговорення книг, покази фільмів, збори тематичних громадських організацій та спільнот та ін.
- Інститут представлений на конвенціїї ASEEES уже вдруге. 2024 року в ній взяла участь Олександра Курбет, яка спільно зі співавторкою Оксаною Теленько, презентувала доповідь "Postcolonial Perspective on the Development of Rule of Law in Post-Soviet States: a Case Study of Ukraine and EU's Role".