Довідка про проєкт 2023-1-FR01-KA220-ADU-000152953
- Статус проєкту: проєкт виконується
- Дата початку: 01.09.2023
- Дата закінчення: 31.08.2025
- Грант ЄС: немає
- Програма: Erasmus+
- Основне спрямування: партнерство для співпраці та обміну досвідом
- Тип співробітництва: співпраця у сфері освіти дорослих
- Учасники:
- Asociatia Eco Ruralis – In Sprijinul Fermierilor Ecologici Si Traditionali (Румунія)
- Платформа знань – агророзвиток та сільські інновації (Україна)
- Netzwerk Flächensicherung e.V. (Німеччина)
- Державна установа "Інститут економіки та прогнозування НАН України" (ДУ "ІЕПр НАН України") (Україна)
- Terre-en-vue ASBL (Бельгія)
Теми
- Обізнаність щодо Європейського Союзу
- Сільське господарство, лісове господарство та рибальство
- Міжрегіональне співробітництво
Резюме
Цілі
В основі європейського переходу до агроекологічного землеробства лежить доступ до землі
Усі партнери активно долучаються до сприяння у питаннях доступу до землі для селян задля забезпечення сталого сільського господарства на засадах агроекології. Проєкт має на меті зміцнити співпрацю з різними акторами на європейському рівні, що підвищить кваліфікацію організацій-практиків стосовно взаємодії з політиками, і згуртування щодо спільного вирішення земельних питань. За охоплення різних категорій населення – від громадян до представників, обраних до влади, – це підвищить поінформованість щодо земельних питань на загальноєвропейському рівні.
Дії
Проєкт має консолідувати досвід партнерів щодо вирішення питань доступу до землі в державній політиці та напрацювати загальні методологічні інструменти для аналізу контексту політики. Партнери проводитимуть навчання організацій-практиків, мереж та політиків, а також створюватимуть коаліції на європейському та транснаціональному рівнях, зосереджуючись на співпраці у Східній Європі. В результаті має бути вироблено спільний наратив та підготовлено комунікаційні матеріали для вирішення питань, пов'язаних із доступом до землі під час та після виборів до ЄС у 2024 році.
Вплив
Партнери зосередяться на розробленні: інструментів аналізу впливу європейської політики на земельні питання, навчальної програми, програми обміну досвідом у Східній Європі та комунікаційного інструментарію для просування земельних питань у політиці ЄС. Цей проєкт також передбачає і досягнення важливих нематеріальних результатів – внаслідок збільшення загальної спроможності спільно працювати на рівні ЄС, обміну ідей та дискусій щодо того, як забезпечити агроекологічний перехід та зміцнити транснаціональну співпрацю у Східній Європі.