САЙТ ПЕРЕБУВАЄ НА РЕКОНСТРУКЦІЇ

Наші видання


Наші проєкти
Посилання
Наші партнери


Гроші та влада у ХХІ столітті

This post is also available in: English

У редакції “Журналу європейської економіки” 19 квітня 2023 року відбулася дискусія про природу сучасних грошей, поштовхом до якої стало обговорення монографій “Грошова глобалізація” та “Глобалізація грошей” головного наукового співробітника сектору міжнародного фінансових досліджень Інститут економіки та прогнозування НАН України, заступника головного редактора “Журналу європейської економіки”, д.е.н., професора О. Шарова. У дискусії взяли участь іноземні експерти Дж.М. Алонсо-Трабанко (Університет Массі, Нова Зеландія), Дж. Каррілло-Піна (Університет Анахуак Пуебла, Мексика) , а також вітчизняні – О. Петрик (альтернативний директор МВФ у 2013–2017 рр.; член Ради Національного банку України у 2018–2022 рр.), В. Юрчишин (директор економічних програм, Центр Разумкова), С. Яременко (голова правління Укрексімбанку у 1992–1996 рр.; заступник голови Національного банку України, 2005), д.е.н, професор Західноукраїнського національного університету Є. Савельєв, д. філософ. н., професор Львівського національного університету імені Івана Франка З. Скринник, науковці Інституту економіки та прогнозування НАН України – заступники директора інституту академік НАНУ А. Гриценко та член-кореспондент НАНУ С. Кораблін, завідувач сектору міжнародних фінансових досліджень, д.е.н., професор О. Борзенко, завідувач сектору цифрової економіки В. Міщенко, д.політ.н. І. Піляєв.

Академік А. Гриценко відзначив, що у світовій практиці немає такого видання, яке було би присвячена, з одного боку, впливу грошей на глобалізацію, а, з іншого, впливу глобалізації на самі гроші, тому монографії О.Шарова у цьому сенсі справді унікальні. Його підтримав О. Петрик, зауваживши, що трактат «Глобалізація грошей» стала найбільш цікавою та інформативною книгою вітчизняного дослідника-науковця в галузі теорії грошей та монетарного розвитку, яку він читав за останні роки. “Книги цікаві самі по собі, але дуже важливо, що вони ще й примушують задуматися над багатьма питаннями. Це своєрідний тригер подальших роздумів та аналізу».

Учасники дискусії обговорили актуальні питання розвитку грошової системи (модернізацію грошових функцій, дестафацію грошей і появу цифрових грошей – криптовалют та ЦВЦБ) та міжнародних валютних відносин (перспективи дедоларизації, поява  альтернативних міжнародних валют тощо) і висловили побажання розширити коло дискутантів, провіши міжнародну конференцію, присвячену цим проблемам. Проведення такої конференції під назвою “Georconomics of the International Monetary Order: Money and Power in the 21st Century” за організації Інституту економіки та прогнозування НАН України спільно з мексиканськими партнерами з Economics and Business School – Universidad Anáhuac Puebla (Мехіко) анонсується 7–8 червня 2023 року в онлайн-форматі.

Comments are closed.

-->