САЙТ ПЕРЕБУВАЄ НА РЕКОНСТРУКЦІЇ

Наші видання


Наші проєкти
Посилання
Наші партнери


Archive for березня 18, 2022

Глобальна спільнота людей, місія якої – зробити світ кращим, засуджує війну в Україні

16 березня 2022 р. спільнота United People Global організувала захід  #UnitedForUkraine, що мав на меті інформування міжнародної спільноти про війну в Україні та можливі шляхи допомоги українському народові. До нього доєдналися близько 80 учасників з різних куточків світу, зокрема, Іспанії, Пакистану, Грузії, Індії, деяких африканських країн. United People Global – міжнародна спільнота, метою якої є заохочення та залучення людей до того, щоб зробити світ кращим. Це досягається різними способами, але насамперед сприяючи досягненню цілей сталого розвитку (ЦСР).

“UKRAINE NOW: the war, that's changing the world” – так називалася презентація членкинь спільноти з України – Богдани Капіци, Наталії Ушкевич, а також наукової співробітниці відділу економічної історії ДУ “Інститут економіки та прогнозування НАН України” к.е.н. Олександри Курбет.

Олександра Курбет розповіла про початок повномасштабного воєнного нападу росії на Україну, зауваживши про безглуздість причин нападу, наголосивши на терористичних методах ведення війни російською армією, загибелі цивільного населення, дітей та вагітних жінок, катастрофічних руйнуваннях цивільної інфраструктури, переслідуваннях та вбивстві журналістів та активістів. Доповідачка зазначила, що війна триває вже вісім років і Україна та кожен українець сьогодні виступають щитом для усього демократичного світу, захищаючи мир та демократію від російського тероризму.

Наталія Ушкевич наголосила на ядерній загрозі через захоплення російськими військами двох атомних електростанцій, персонал яких утримується в заручниках, працює без змін і не має змоги повноцінно обслуговувати АЕС. Це становить колосальну небезпеку для всього світу, в тому числі й для росії. Розповіла про міста та села, які найбільше потерпають від звірств окупантів, – Маріуполь, Ірпінь, Бучу, Ворзель Харків.

Богдана Капіца зазначила про те, що допомогти Україні може кожен: морально, матеріально, своєю солідарною позицією та психологічною підтримкою, активністю та обізнаністю, та поділилася корисною інформацією про надійні медіаресурси, які об’єктивно висвітлюють події в Україні, а також ознайомила міжнародну спільноту з невеличким словником правильного вживання ключових назв, у якому зокрема війну названо війною, а не кризою, конфліктом абощо.

Під час обговорення піднімалося питання міжнародної підтримки, деякі присутні ділилися своїм гірким досвідом пережитих воєн. Потужна підтримка України пролунала від членкині UPG з Грузії, промова якої була пронизана глибоким співчуттям і розумінням подій, які сьогодні переживають українці. Викладені нею факти відобразили потворне обличчя держави-терориста. Присутні були вражені звірствами, які чинить держава-агресор проти мирного українського населення. І знову і знову запитували: чим можна вам допомогти?

Президент UPG Yemi Babington-Ashaye (Женева, Швейцарія) закликав усю спільноту бути активними, перестати просто говорити українцям, які вони мужні, і нарешті почати діяти. Пан Yemi порівняв Україну з родиною, на яку напав хуліган. Хіба ми можемо просто стояти і дивитись, хіба ми можемо просто спостерігати і казати “тримайтесь”? – запитав він. У зв’язку з цим Yemi Babington-Ashaye висловив негативне ставлення до відсутності рішучих дій у питанні закриття неба над Україною з боку лідерів, які виправдовують свої вагання побоюваннями щодо початку третьої світової війни. Третя світова вже почалась, зазначив він, і відбувається вона на території України. Позиція президента спільноти чітка і конкретна – потрібно вимагати закриття неба для забезпечення #noflyzone.

Важко пояснити людям, не знайомим з історією України та імперськими забаганками держави-агресора,  чому почалася війна? Втім, це була лише перша зустріч. І українки – членкині спільноти спробують відповісти на нього наступної середи. Подію заплановано на 23 березня о 17:00 (за київським часом). Приєднатися можуть усі бажаючі. Для цього потрібно перейти за посиланням https://upglive.org/unitedforukraine, натиснути на віконце RSVP та зареєструватися. 

Відкриття події та її закриття супроводжувалося виконанням національного гімну України.

Разом переможемо!

Continue Reading
-->