Вітаємо Вас на порталі Інституту економіки та прогнозування Національної академії наук України

Наші видання


Наші проєкти
Посилання
Наші партнери


Archive for лютого 28, 2022

Відкритий лист Президії Національної академії наук України до Президії Російської академії наук

Уже п’ятий день поспіль наша країна живе в умовах жорстокої, кривавої, нічим не спровокованої агресії з боку Росії. Громадяни України, зокрема співробітники Національної академії наук України в Києві, Харкові, Сумах, Чернігові, Миколаєві та інших містах України, знаходяться під безперервними обстрілами з боку російських бойових частин. Не вірте інформації своїх ЗМІ про те, що це «спецоперація», спрямована виключно на військові об’єкти. Від ракетного та артилерійського вогню, від куль диверсійно-розвідувальних груп страждають населені пункти по всій Україні, гинуть мирні люди, руйнується цивільна інфраструктура, під удари російської армії потрапляють дитячі садки, школи, лікарні та житлові будинки.

На превеликий та гіркий жаль, ми, перебуваючи в таких тяжких умовах, досі не бачимо жодної реакції офіційних представників РАН на ці немислимі для цивілізованого світу злодіяння.

Закликаємо вас виявити притаманну науковому співтовариству громадянську мужність, совість та людську гідність і зробити все залежне від вас для того, щоб зупинити це божевільне варварство. Невже ви бажаєте для своєї країни долі світового ізгоя, відкинутого на узбіччя світової цивілізації? Закличте вашу владу, заради порятунку життів не тільки громадян України, але й громадян РФ, зупинити це криваве насильство!

Президія НАН України

Джерело: https://www.nas.gov.ua/UA/Messages/Pages/View.aspx?MessageID=8732

Continue Reading

Звернення Ради молодих вчених Національної академії наук України до міжнародної академічної спільноти щодо війни Російської Федерації проти України

Дорогі колеги!

В час, коли незламне військо України та весь наш народ дають достойну відсіч у нерівному двобої з однією з найсильніших світових потуг – кримінальним автократичним російським режимом, ми щодня отримуємо теплі листи підтримки від наших колег – науковців з-за кордону, за які ми щиро вдячні. Оскільки всі запитують, чим вони можуть нам допомогти, то вважаємо за потрібне наголосити на наших пріоритетах.

1. Російська академічна спільнота в сучасних умовах активно сприяє російському режимові не лише в нагнітанні нової гонки озброєнь, а й у глобальному просуванні офіційної імперської політики Росії. На додаток до санкцій щодо агресора є важливим припинення усіх форм наукової співпраці з російськими вченими (від грантового фінансування до публікації результатів досліджень у міжнародних виданнях).

2. Збройні Сили України нині перебувають на передньому краї боротьби не лише за свою державу, а й за спільне благо всього прогресивного людства. Кожен, хто поділяє наші цінності, може пожертвувати посильну для себе суму фінансової допомоги нашій армії. Перекази з-за кордону приймаються як на офіційний рахунок Міністерства оборони України, так і на рахунки вже перевірених часом авторитетних волонтерських фондів України.

3. Сьогодні накопичені за тисячоліття надбання культури опиняються в руках варварів. Приборкані людством сили природи та мирний атом через протиправні дії Росії знову можуть вийти з-під контролю. Це створює безпрецедентну загрозу для існування людства. Нищівний вир війни точно не є стихією людей науки, але сьогодні наша і Ваша місія є спільною та важливою як ніколи. Безідейній гнучкості й пристосуванству політиків треба протиставити властиву науковцям непохитну віру в цінності свободи й гуманізму. Пропагандистським штампам і фейкам – холодний критичний розум. Стражданням та руйнуванням – творчу працю й поступ. Боротьба нашого народу є боротьбою за Україну та Європу, за мир і кращий світ.

Зі щирою вірою у нашу спільну перемогу!

Слава Україні і Vivat Academia!

Джерело: https://www.nas.gov.ua/UA/Messages/Pages/View.aspx?MessageID=8731

Continue Reading

Російські вчені заявили рішучий протест проти війни з Україною

Російські вчені та наукові журналісти виступили з відкритим листом, де висловили свій рішучий протест проти воєнних дій, які збройні сили їхньої країни почали проти України і заявили, що відповідальність за розв’язання нової війни у Європі  цілком лежить на Росії. Лист підписали академіки РАН О.Анікін, Ю.Апресян, В.Васильєв, С.Ніколаєв, В.Рубаков, Р.Сагдєєв, О.Соболєв, С. Стішов та багато інших.

Детальніше див. на: https://www.nas.gov.ua/UA/Messages/Pages/View.aspx?MessageID=8724

Наразі під листом уже 7900 підписів, їх кількість постійно збільшується.

Continue Reading
-->