САЙТ ПЕРЕБУВАЄ НА РЕКОНСТРУКЦІЇ

Наші видання














Наші проєкти




Посилання




Наші партнери










Причини занепаду націй, як і походження багатства, з’ясовано

Другий рік поспіль Нобелівську премію з економіки присуджують за історико-економічні дослідження. Це є визнанням не лише здобутків конкретних вчених (Клаудії Голдін у царині еволюції ринку праці та жіночої зайнятості у довготерміновій ретроспективі – минулого року; Дарона Аджемоґлу, Джеймса Робінсона та Саймона Джонсона в розкритті значущості інститутів для добробуту націй – цьогоріч), а й цілої галузі економічної науки, яка не просто констатує минуле, пояснює теперішнє, а й спроможна передбачати майбутнє. Чим інакше можна пояснити такий інтерес до історії влади, багатства й процвітання, як не прагненням осягнути секрет їх досягнення?

Про результати, відзначені цією високою нагородою, та внесок їхніх авторів – професорів Масачусетського технологічного інституту (Кембридж, США) Дарона Аджемоґлу та Саймона Джонсона і професора Університету Чикаґо (США) Джеймса Робінсона – у розвиток економічної науки розповідає в ексклюзивній статті для сайту Національної академії наук України завідувачка відділу економічної історії ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України» д.е.н. Вікторія Небрат.

Читайте більше

Continue Reading

Мобільність робочої сили України в умовах воєнної економіки

Відділ соціально-економічних проблем праці Інституту економіки та прогнозування НАН України, розуміючи нагальність питань щодо викликаної війною хвилі міграції та вимушеного закриття підприємств і бізнесів, проаналізував основні тенденції на ринку праці України та ситуацію з українськими біженцями станом на квітень із використанням доступних джерел інформації.

Першочерговим завданням відновлення економіки є мінімізація наслідків гуманітарних проблем та збереження людського потенціалу, який є вагомим джерелом ділової активності та убезпечення найважливіших державницьких функцій. Пошук можливостей слід розпочинати якомога раніше, ще під час самого конфлікту, їх використання сприятиме відродженню інституцій, ринків та підприємств; реконструкції інфраструктури;  відновленню довіри і сподівань.

Читати огляд повністю

На сайті НАН України

Continue Reading
-->